Vrbovec.hr [službene stranice Grada Vrbovca]

Preskoči navigaciju

Svečanost proglašenja najboljih sportaša Zagrebačke županije

sub, 4.3.2006. Đuro Leščić

foto: Videomix

Grad Vrbovec bio je domaćin i organizator svečanosti dodjele priznanja i nagrada Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije najboljim sportašima Zagrebačke županije u 2005. godini koja je 4.ožujka 2006. održana u hotelu "Bunčić" u Vrbovcu

Za najbolju sportašicu je izabrana skijašica Nika Fleiss, skijaški klub Samobor dok je najbolji sportaš karatist Davor Mrzak iz karate kluba Samobor Anindol.

Najbolje ekipe su odbojkaški klub Azena, Velika Gorica te nogometni klub Inter iz Zaprešića.

Također su uručena priznanja Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije najuspješnijim udrugama i pojedincima.

Slijedi popis svih nominiranih i nagrađenih...

Priznanje Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije se dodjeljuje kao nagrada pojedincima koji su postigli značajna ostvarenja u različitim područjima sporta. Da bi postao dobitnikom kandidat, pojedinac, treba iza sebe imati najmanje 10 godina aktivnog rada u sportu, značajna ostvarenja na području znanstvenog, stručnog i pedagoškog rada u sportu ili značajne rezultate kao aktivni sportaš ili je aktivno utjecao na razvoj sporta. Udruga, koja je kandidat, mora djelovati najmanje 20 godina i to na unapređenju tjelesne i zdravstvene kulture djece i mladeži, odnosno sportsko-rekreacijskim aktivnostima, ili je ostvarila izniman sportski rezultat, odnosno dala značajan doprinos razvoju pojedinom sporta ili sporta u cjelini. Priznanja za 2005. godinu su dobili: Pojedinci:
  1. Zvonko Kaleb – trener mladeži u Muškom rukometnom klubu „Dugo Selo“
  2. Milorad Mikac – Predsjednik Veterana nogometnog kluba Ivanić
  3. Stjepan Čakanić – trener u Nogometnom klubu Top iz Kerestinca
  4. Mato Vidaković – djelatnik NK Inter Zaprešić
  5. Mišo Kovač – predsjednik Stolnoteniskog kluba „Sloga“ Novoselec
  6. Amir Drapić – tajnik Nogometnog kluba Dinamo Hidrel Novo Čiče
  7. Franjo Koščević – trener u Šahovskom klubu „Pik Vrbovec“
  8. Ivan Hodak – Dopredsjednik športske zajednice Grada Jastrebarsko
  9. Goran Jurković – Judo klub Samobor – član Izvršnog odbora kluba
Udruge:
  1. Košarkaški klub „Petar Zrinski“ Vrbovec
  2. Udruga športskih ribolovaca „Lonja“
  3. Stolnoteniski športski klub Dugo Selo
  4. Rukometni klub Jaska
  5. Muški rukometni klub „Sloga“ Sveta Nedjelja
  6. Nogometni klub Radnik – Velika Gorica
  7. Hrvatsko planinarsko društvo Japetić
  8. Kuglački klub Graditelj - Zaprešić
U kategoriji "SPORTAŠICA NAJVEĆA NADA DO 15. GODINA" nominirane su bile:
  1. Sanja Jagatić – Ženski rukometni klub Dugo Selo – kandidat za kadetsku reprezentaciju, golman kadetkinja
  2. Ines Ferko – Karate klub Mladost Ivanić Grad – 3. mjesto PH u borbama ml. kadetkinje do 50 kg
  3. Andreja List – Športsko ribolovno društvo „Črnec“ – 3. mjesto na državnom prvenstvu lova ribe
  4. Petra Turk – Stolnoteniski klub „Sveta Nedjelja – Novaki“ – 3. mjesto na Kupu „Alpe Adria“ u Rijeci
  5. Mirela Crnilo – Stolnoteniski klub Jaska – osvojila više turnira iz kalendara natjecanja Hrvatskog stolnoteniskog saveza
  6. Ana Lenard – Karate klub Samobor Anindol - Prvenstvo Hrvatske 2. mjesto, Europski kup za mlade-Bratislava 3. mjesto
Za najbolju mladu sportašicu Zagrebačke županije je izabrana: Karatistica Ana Lenard – članica Karate kluba Samobor Anindol
  • 1. mjesto na Noćnoj trci grada Samobora – kategorija učenice 7. i 8. razred OŠ
  • 2. mjesto na Prvenstvu Hrvatske borbe
  • 3. mjesto na Europskom kupu za mlade-Bratislava
  • 3. mjesto Trophy de Udine
  • 1. mjesto Tuzla Open
  • 2. mjesto CROATIA OPEN
  • 3. mjesto Kup Trbovlja (15 zemalja)
  • 1. mjesto Slavonski Brod 2005
  • 1. mjesto Međimurje Open, Čakovec
  • 2. mjesto Grand prix Croatia
  • 1. mjesto Kup Đakova
  • 1. mjesto Rijeka kup
  • 1. mjesto Kup Sv.Nikole-Varaždin
  • 1. mjesto Zagreb Open
  • 3. mjesto Kup Jadrana
  • 1. mjesto Đurđevac Open
  • 1. mjesto Kup Mladosti-Ivanić Grad

U kategoriji "SPORTAŠ NAJVEĆA NADA DO 15. GODINE" nominirani su bili:

  1. Andrija Lisjak – Judo klub Samobor – prvak Hrvatske za mlađe kadete do 60 kg,
  2. Marin Oršić – Kuglački klub Zaprešić – viceprvak Hrvatske u kategoriji podmlatka
  3. Ivan Levar – Teniski klub Brcko Velika Gorica - 1. mjesto rang liste HTS do 12. godina
  4. Sandro Capan – Rukometna škola Jastrebarsko – najperspektivni igrač rukometne škole
  5. Ante Kaleb – Muški rukometni klub Dugo Selo – najbolji igrač i strijelac mlađih kadeta
  6. Ivan Brcković – Karate klub Mladost Ivanić Grad – 1. mjesto PH u borbama za ml. kadete do 53 kg
  7. Ivan Poslončec – Teniski klub Vrbovec – ostvario nastup u tri finala na turnirima Hrvatskog teniskog saveza do 12. i 14. godina
  8. Hrvoje Lepen – Športsko ribolovno društvo „Štuka“ Strmec – 1. mjesto kadetska liga Zagrebačke županije
Za najboljeg mladog sportaša Zagrebačke županije izabran je: Judaš Andrija Lisjak – član Judo kluba Samobor
  • Prvak Hrvatske za mlađe kadete u 2005. godini do 60 kg
  • Prvak na međunarodnom kupu u Požegi 2005. do 60 kg
  • 3. mjesto na otvorenom prvenstvu Slovačke
  • 3. Mjesto na otvorenom prvenstvu u Sarajevu
  • 1. mjesto na memorijalnom turniru Zlatka Papca
  • 1. mjesto Zagreb Open 2005.
  • 1. mjesto Varaždin 2005.
U kategoriji "NAJUSPJEŠNIJA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA" nominirane su ekipe:
  1. Odbojkaški klub Azena Velika Gorica – 2. mjesto 1. ŽOL Hrvatske, finale Kupa Hrvatske
  2. Ženski rukometni Dugo Selo – 1955. seniorke – sezona 2004/05 - 3. mjesto II HRL, u jesenskom dijelu 4. mjesto
  3. Gimnastički klub „Samobor“ – Finale Kupa Hrvatske, Karlovac – 2. mjesto kadetkinje
  4. Ženski odbojkaški klub „Vrbovec“ 4. mjesto seniorke II. Liga
  5. Stolnoteniski klub „Sveta Nedjelja“ Novaki – članice II Hrvatske stolnoteniske lige za žene
  6. Kuglački klub Graditelj Zaprešić – u sezoni 2004/05 3. mjesto I HKL
  7. Atletski klub Jastreb 99 – 3. mjesto u ukupnom poretku u planinarskom Kupu Hrvatske
Za najbolju ekipu Zagrebačke županije je izabran:

Odbojkaški klub Azena – Velika Gorica

  • 2. mjesto (viceprvakinje) 1. Ženske odbojkaške lige Hrvatske
  • finale Kupa Hrvatske
  • natječu se u Inter ligi
U kategoriji "NAJUSPJEŠNIJA MUŠKA SPORTSKA MOMČAD" nominirane su momčadi:
  1. Stolnoteniski športski klub Dugo Selo - II. hrvatska stolnoteniska liga – zapad zauzela 1. mjesto i plasirala se u 1. hrvatsku stolnotenisku ligu
  2. Nogometni klub Naftaš Ivanić – seniori – 4. mjesto u II HNL – jug u jesenskom dijelu prvenstva, plasman u četvrt finale kupa nakon izbacivanja NK Dinamo u osmini finala
  3. Nogometni klub Inter – Zaprešić – 2. mjesto 1. HNL sezona 2004/05., nastupali u kupu UEFA
  4. Streljačko društvo Gord – Velika Gorica - 1. mjesto prvenstvo Hrvatske u disciplini trap, leteće mete, 1. mjesto kup Hrvatske
  5. Karate klub Samobor Anindol - 1. mjesto momčadski na prvenstvu Hrvatske u borbama, ulazak među 16 najboljih ekipa Europe (Leipzig)
  6. Streljački klub „Trap“ Vrbovec – kup Hrvatske 3. mjesto
  7. Športsko ribolovno društvo Rak Rakitje – 1. mjesto u II ligi zapad i ulazak u I ligu ribolovnom tehnikom „Udicom na plovak“
  8. Nogometni klub Vinogradar – u natjecanju 3. Hrvatske nogometne lige u sezoni 2004./05. zauzeo 3. mjesto, sudionik 1/16 finala kupa Hrvatske (izgubio od Rijeke)
Za najbolju momčad Zagrebačke županije je izabran:

Nogometni klub Inter – Zaprešić

  • 2. mjesto 1. Hrvatske nogometne lige sezona 2004/05.
  • nastupali u kupu UEFA
U kategoriji "NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA" nominirane su:
  1. Nika Fleiss – Skijaški klub Samobor /alpsko skijanje/ - 8. mjesto FIS World Cup/ slalom 20.01.2005. Sljeme Zagreb
  2. Draženka Jularić – Ženski odbojkaški klub Vrbovec – najbolja igračica
  3. Ana Barišec – Karate klub Mladost Ivanić Grad – 1. mjesto PH u borbama seniorke do 53 kg, 3. mjesto PH borbe juniorke do 53 kg
  4. Manda Kopecki – Kuglački klub Graditelj - Zaprešić – 1. mjesto na svjetskom prvenstvu u disciplini „sprint“
  5. Senna Ušić – Odbojkaški klub Azena Velika Gorica – najbolja igračica u proljetnom dijelu prvenstva u klubu
  6. Martina Mihok – Auto moto klub Dugo Selo – 1. mjesto u ocjenskom rally-u za prvenstvo Hrvatske
  7. Martina Brglez – Stolnoteniski klub Sveta Nedjelja Novaki – osvojila više turnira iz kalendara natjecanja HSTS, 2. mjesto na rang listi Hrvatskog stolnoteniskog saveza za ml. kadete, kadetska reprezentativka
  8. Ivana Podgorščak – Judo klub Jaska – nastupila na kadetskom prvenstvu Europe u Austriji kao redovna članica reprezentacije
Za najbolju športašicu Zagrebačke županije je izabrana:

Skijašica Nika Fleiss – članica Skijaškog kluba Samobor

  1. 8. mjesto FIS World Cup/ slalom 20. 01.2005. Sljeme Zagreb CRO
  2. 1. mjesto FIS Race / slalom 28. 01. 2005. Sljeme Zagreb CRO
  3. 10. mjesto FIS World Ski Championships / slalom 11. 02 .2005. S. Caterina ITA
  4. 5. mjesto European Cup / slalom 17.02.2005. Pal AND
  5. 1. mjesto European Cup / slalom 02. 03. 2005. Passo Tonale ITA
  6. 5. mjesto National Championships / super G 15. 03. 2005. Innerkrems AUT
  7. 2. mjesto National Championships / slalom 20. 08. 2005. Cerro Castor ARG
U kategoriji "NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ" nominirani su:
  1. Davor Mrzak – Karate klub Samobor – Anindol – 2. mjesto na prvenstvu Hrvatske – 75 kg, 3. mjesto na prvenstvu Hrvatske – apsolutna kategorija, 3. mjesto Europsko prvenstvo ekipno, član momčadi
  2. Mladen Pekčec – Kick-box klub Ivanić – 1. mjesto PH u low-kicku, seniori do 67 kg, 9. mjesto mjesto Svjetsko prvenstvo, Agadir - Maroko
  3. Goran Živković – Karate klub Velika Gorica – 2. mjesto na juniorskom Europskom prvenstvu u karateu
  4. Martin Vrčković – Športsko ribolovno društvo Rak Rakitje, prvak lige Zagrebačke županije u športskom ribolovu „udica na plovak“
  5. Tin Bregović –Hrvački klub Pik Vrbovec - Prvak Hrvatske slobodni stil za dječake,
  6. Bojan Barković – Košarkaški klub Jaska – kapetan i najbolji igrač seniorske momčadi
  7. Krunoslav Belić – Stolnoteniski klub športski klub Dugo Selo – 15. mjesto rang listi Hrvatskog stolnoteniskog saveza
  8. Marijan Papić – Kuglački klub Zaprešić – seniorski prvak Hrvatske u kuglanju
  9. Za najboljeg športaša Zagrebačke županije je izabran:

    Karatist Davor Mrzak – član Karate kluba Samobor Anindol

    • 2. mjesto na prvenstvu Hrvatske – 75 kg
    • 3. mjesto na prvenstvu Hrvatske – apsolutna kategorija
    • 1. mjesto ekipno prvenstvo Hrvatske, član momčadi
    • 3. mjesto Europsko prvenstvo ekipno, član momčadi, Tenerife
    • 3. mjesto GRAND PRIX CROATIA
    • 2. mjesto CROATIA CUP
    • 2. mjesto – 80 KG SLOVENIA OPEN:
    • 5. mjesto – 75 KG OPEN ITALIA
    • 2. mjesto -75 KG TUZLA OPEN
    • 1. mjesto CROATIA OPEN

Kategorija: Sport | Fotografije